Diamentowe piły do kamienia Krzemex to gwarancja efektywnej pracy.

Piły do maszyn kamieniarskich

Piła do maszyn kamieniarskich


Profesjonalne piły diamentowe o szerokim zastosowaniu


W branży budowlanej wykorzystywane są surowce o różnej strukturze- niektóre charakteryzują się wyjątkową kruchością, inne z kolei są niezwykle trudne w obróbce ze względu na wysoki poziom twardości. Każda diamentowa piła do cięcia kamienia dostępna w naszej ofercie to gwarancja najlepszego komfortu pracy. Poniżej przedstawiamy rodzaje pił diamentowych, dostępne w naszej ofercie:

  • Piły do marmuru: Marmur to bardzo specyficzny materiał, który wymaga specjalistycznych narzędzi dostosowanych do charakterystycznych cech tego naturalnego kamienia. Piły diamentowe do pracy z marmurem produkowane przez firmę Krzemex to prawdopodobnie najlepsze narzędzia tego typu dostępne na rynku.
  • Piły do granitu: Granit to jeden z najbardziej wymagających materiałów, z jakim stykają się kamieniarze i pracownicy budowlani, dlatego też piły diamentowe do pracy z granitem muszą cechować się wyjątkową wytrzymałością, szybkością pracy i precyzją wykonania. Każdy, kto ma częstą styczność z granitem, z pewnością znajdzie zastosowanie dla diamentowych pił do granitu produkowanych przez firmę Krzemex.
  • Silestone i kwarc: Piły diamentowe do kamienia, przeznaczone do pracy z kwarcami i innymi sztucznymi materiałami najczęściej stosowanymi do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych muszą charakteryzować się wyjątkową precyzją pracy oraz zapewnić jak najlepsze, najgładsze cięcie, aby zagwarantować najwyższą jakość wykonania rzeczonych blatów.
  • Piły do betonu: Piły diamentowe do betonu i żelbetonu charakteryzują się specjalnym zębem oraz wyjątkową wytrzymałością i niezawodnością.

Zapraszamy do zaznajomienia się z parametrami pracy naszych pił


Tabela 1: Prędkości obrotowe i posuwy dla pił

Artykuły:

Artykuł 1: Piły diamentowe - z segmentem czy bez?
Artykuł 2: Piły diamentowe - zapobieganie odpadającym segmentom

Typ piły Zdjęcie produktu Rodzaj piły Opis Produktu
Piła MX 1 do betonu i żelbetonu 400 mm Do betonu

Piła MX 1 do betonu i żelbetonu ze standardowym otworem. Specjalna tekstura zęba gwarantuje szybki i skuteczne cięcie.

Przejdź do produktu
Piła diamentowa typ Standard Do granitu

Piła diamentowa typ Standard jest uniwersalnym narzędziem, które dobrze sprawdza się zarówno w przypadku miękkich, jak i twardych materiałów, przez co stanowi doskonały element wyposażenia każdego zawodowca.

Cechy które wyróżniają piłę typ Standard wśród innych tego rodzaju tarcz jest wyciszony dysk warstwowy oraz doskonale przemyślana konstrukcja z solidnymi segmentami. Oferujemy szeroki wybór wariantów- tarcze o średnicy od 300 do 1200 mm. Tarcze typ Standard produkowane są z segmentami o wysokości 10mm, 15 mm oraz 20 mm typu „sandwich”- rozwiązanie to znakomicie sprawdza się w przypadku cięcia twardych, granitowych krawędzi. Tarcze posiadają otwór mocujący 50/60 mm.

Przejdź do produktu
PIŁA DIAMENTOWA typ SPEED Do granitu

Piła diamentowa typ Zeus Speed to nowość na rynku. Piły przeznaczone do szybkiego cięcia bardzo twardych granitów.Wysokość segmentu 20mm .Prędkość cięcia zwiększona o 35% w porównaniu z piłami standardowymi. doskonałe chłodzenie segmentu przy dużych prędkościach. Dostępna w średnicy 400 mm

Przejdź do produktu
PIŁA DIAMENTOWA typ WW Do granitu

Piła diamentowa typ WW to piła na cichym dysku z segmentem o wysokości 20mm charakteryzujaca się dużą szybkością cięcia we wszystkich granitach, dużą wydajnością oraz bardzo cichą pracą.
Dostępne średnice 400,500mm.

Przejdź do produktu
Piła 400 mm Cicha HS Do granitu

Piła o dwóch rodzajach segmentu. Ten typ piły gwarantuje parametry pracy tarczy typu premium w cenie standardowego typu. Wysoka jakość segmentu i najnowsza technologia spajania są kluczem do stabilnej i pewnej pracy narzędzia.

Przejdź do produktu
Piła Distar 400mm do granitu Do granitu

Piła Diamentowa Distar 1A1R ukraińskiej firmy distar do granitu do cicia granitu i piaskowca. Jest używana przez profesjonalistów do cięcia twardych materiałów, takich jak granit, marmur i gabro. Dopuszczalne jest również rzadkie (przerywane) stosowanie płytek ceramicznych i porcelany. Dobrze radzi sobie z cięciem pod kątem 45 stopni, jeśli to konieczne.
Taka tarcza jest używana na specjalnych ręcznych przecinarkach do płytek lub maszynach, z wyposażeniem do podawania w miejscu cięcia wody do chłodzenia.
Ma dość wysoki poziom produktywności i żywotności zasobów. Na przykładzie dysków o średnicy 200-250 mm wydajność sięga 1,2 mb, zasób do 6,7 m2 lub 700 m2.

Parametry pracy: flansza: 100mm, obroty: 3000, rekomendowana pojedyncza głębokośc cięcia: 35mm, woda: 8-10 l/min

Przejdź do produktu
PIŁA DIAMENTOWA do Marmuru STANDARD segment Do marmuru

Piła do Marmuru STANDARD segment posiada cichy dysk warstwowy, zapewniający bardziej dyskretną pracę. W wielu profesjonalnych branżach najbardziej cenione są solidne narzędzia o uniwersalnym zastosowaniu, które znakomicie sprawdzają się z przy pracy z rozmaitymi, powszechnie wykorzystywanymi surowcami. Taka właśnie jest wysokiej jakości piła diamentowa do marmuru STANDARD segment, która zapewnia wyjątkowo szeroki zakres możliwości!.

Otwór mocujący 50/60 mm. Model dostępny w kilku średnicach: 300, 350, 400, 500 i 600 mm.

Przejdź do produktu
Piła diamentowa do marmuru RIM mocowanie 25,4 Do marmuru

Piła diamentowa do marmuru RIM mocowanie 25,4 o tarczy z ciągłym, pozbawionym szczelin korpusem wyróżnia się znakomitymi właściwościami tnącymi i bez trudu radzi sobie nawet z przecinaniem trudnych w obróbce i skłonnych do kruszenia się materiałów. Piła wykonana jest z wytrzymałego, metalowego spoiwa, a wysoką skuteczność zapewnia jej diamentowe ziarno, równomiernie rozłożone na obwodzie tarczy. Model dostępny w dwóch wariantach wymiarowych: 250 oraz 300 mm, mocowanie 25,4 mm.

Przejdź do produktu
Piła diamentowa do Marmuru Płomień Segment Cicha Do marmuru

Piła diamentowa do marmuru typ PŁOMIEŃ SEGMENT to idealny wybór, jeśli poszukują Państwo najlepszego sprzętu do obróbki twardych materiałów. Posiada bieżnię segmentowaną ze specjalnymi szczelinami, dzięki czemu nadaje się do pracy nawet z tak opornymi surowcami jak granit czy marmur. Solidne pokrycie segmentów ziarnem diamentowym zapewnia znakomitą skuteczność zarówno przy cięciu, jak i szlifowaniu obrabianych materiałów. Piła przeznaczona jest do pracy na mokro.
Niezwykle wytrzymała, stalowa piła o unikalnej konstrukcji podzielonej na liczne segmenty, znakomicie radzi sobie z przecinaniem płyt granitowych oraz marmurowych bez względu na ich grubość, nadaje się także do pracy z innymi materiałami budowlanymi charakteryzującymi się wyjątkową twardością. Wyróżnia się cichą pracą w porównaniu do innych narzędzi podobnego rodzaju.
Piła diamentowa do marmuru typ PŁOMIEŃ SEGMENT dostępna jest w dwóch wariantach średnicy: Ø400 oraz Ø500, z otworem mocującym 50/60mm.

Przejdź do produktu
PIŁA DIAMENTOWA do Marmuru Płomień Wyciszana Do marmuru

Piła diamentowa do marmuru typ PŁOMIEŃ wyróżnia się nietypową konstrukcją z usytuowanymi blisko siebie, lutowanymi segmentami. Tarcza posiada charakterystyczne nacięcia które zapewniają wyciszoną pracę. Dzięki temu piła idealnie sprawdza się w sytuacjach, gdy konieczne jest zredukowanie poziomu hałasu w miejscu w którym wykonywana jest praca.

Unikalna konstrukcja korpusu wyciszanej piły diamentowej typ PŁOMIEŃ pozwala uzyskać gładko ucięte krawędzie obrabianego materiału. Narzędzie to polecane jest w przypadku, kiedy zależy nam na precyzyjnym i wyjątkowo estetycznym rezultacie. Doskonale sprawdza się w przypadku wykonywania nacięć oraz przecinania marmuru lub innych surowców wyróżniających się twardą strukturą.
Dostępne są średnice Ø400 oraz Ø500. Otwór mocujący piły: 50/60 mm. Piła przeznaczona jest wyłącznie do pracy na mokro – ucinanie na sucho może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia!

Przejdź do produktu
Piła diamentowa typ MARMUR RIM na mokro Do marmuru

Piła diamentowa typ MARMUR RIM na mokro stanowi niezastąpione narzędzie pracy w wymagającej branży budowlanej. Model zbudowany z segmentu ciągłego, pokrytego gęstą warstwą diamentowego ziarna i pozbawiony szczelin, dzięki czemu jest szczególnie polecany do precyzyjnej obróbki materiałów skłonnych do kruszenia.

Znakomite właściwości tnące przynoszą oczekiwane rezultaty podczas pracy z kamieniami, np. z marmurem, a także z twardymi materiałami powszechnie wykorzystywanymi w branży budowlanej.
Dostępna w naszym sklepie piła diamentowa typ MARMUR RIM to gwarancja niezawodnej i długotrwałej pracy, którą zapewnia jej wyjątkowo solidna konstrukcja.
Oferujemy kilka wariantów wymiarowych tego modelu: dostępne są średnice Ø115,125,150,180,200,230,250,300 oraz 350mm, mocowanie 22 mm.

Dostępne średnice: Ø115,125,150,180,200,230,250,300,350mm. Mniejsze rozmiary do kupienia w dziale Piły do śr. 300mm

Mocowanie Ø22mm / Ø22,2mm

Przejdź do produktu
Piła 400mm Distar Hard Ceramics Advanced Do silestone i kwarcu

PiłaDistar Hard Ceramics Advanced została specjalnie zaprojektowana do cięcia grubych i trwałych elementów np gresu porcelanowego. W składzie diamentonośnej warstwy tarczy znajdują się wióry grafitowe, które tworzą mikroporowatą strukturę i działają jak stały smar. Warstwa diamentowa poddawana jest segmentacji laserowej, co zmniejsza wpływ naprężeń termicznych na tarczę. Wszystko to daje możliwość wydajnego cięcia grubych i trwałych płytek gresowych.. 

Przejdź do produktu
PIŁA DIAMENTOWA typ TORPEDA Do silestone i kwarcu

Piła diamentowa typ TORPEDA zapewnia niski poziom hałasu, a dodatkowo nadaje się do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro, co pozwala wykorzystywać ją również do obróbki materiałów o wysokiej nasiąkliwości
Popularne surowce takie jak dekton, silestone, kwarcyt oraz inne materiały o strukturze przypominającej kamień, coraz częściej znajdują zastosowanie w aranżacjach prestiżowych wnętrz. Przy pracy z tego rodzaju surowcami niezbędne są dedykowane im specjalistyczne narzędzia, takie jak piła diamentowa typ TORPEDA.

Szerokie możliwości tego modelu sprawiają, że wyśmienicie sprawdza się w rozmaitych branżach związanych z przemysłem oraz budownictwem.
Oferujemy piłę diamentową typ TORPEDA w trzech średnicach: Ø300, Ø350, Ø400 mm z mocowaniem na otwór 50/60 mm.

Przejdź do produktu
Pił diamentowa do Ceramiki Płomień Wyciszana Do silestone i kwarcu

Piła diamentowa do Ceramiki Płomień Wyciszana to idealny dowód na to, że obróbka twardych materiałów budowlanych nie musi wiązać się z uciążliwym hałasem. Konstrukcja tego modelu opiera się na regularnej, segmentowanej bieżni z charakterystycznymi nacięciami układającymi się w spiralę. To rozwiązanie pozwala znacznie zredukować poziom hałasu podczas pracy z takimi materiałami jak płyty ceramiczne do wykańczania wnętrz.

Do precyzyjnej obróbki kruchych surowców, do których zalicza się również ceramika, koniecznie jest staranne dobieranie właściwych narzędzi. To pozwoli zapobiec uszkodzeniu kruchej struktury. W tym przypadku piła diamentowa do ceramiki typ PŁOMIEŃ sprawdza się idealnie, doskonale radząc sobie z przecinaniem skłonnych do pękania płyt ceramicznych. Model ten świetnie radzi sobie również z obróbką wielu innych materiałów budowlanych, w tym klinkieru, betonu oraz cegły, dzięki czemu w pełni zasługuje na miano narzędzia uniwersalnego. Dostępny w średnicach Ø300, Ø350 oraz Ø400 mm.

Przejdź do produktu
PIŁA DIAMENTOWA typ KERAMICUT DS Do silestone i kwarcu

Piła diamentowa typ KERAMICUT DS idealnie nadaje się do pracy ze spiekami i twardymi kamieniami sztucznymi. Te wszechstronne narzędzie umożliwia precyzyjne cięcie na wprost, jak również ukośnie. Solidna tarcza z ostrzami w segmentach zapewnia szybkie i precyzyjne przecinanie, a przy tym zapobiega pękaniu oraz uszkodzeniu surowca podczas pracy.

Piła diamentowa typ KERAMICUT DS występuje w wielu wariantach- w wersji wyciszanej lub z cichym dyskiem oraz w kilku średnicach od Ø300 do Ø420 mm. Dostępna jest również piła w wersji z flanszą. Szeroki wybór wariantów umożliwia znalezienie idealnego modelu na miarę własnych potrzeb. Ta wyjątkowa piła odnajdzie dla siebie miejsce w każdym zakładzie zajmującym się obróbką syntetycznych kamieni oraz twardych materiałów budowlanych.

Przykładowe parametry pracy dla średnicy piły 400mm :
Ciecie proste - obroty 1960mm , posuw 1000mm/min ( dla średnicy 350mm - 800mm/min)
Cięcie po ukosie - obroty 1960 obr/min , posuw 400mm/min

Przejdź do produktu
Piła Kwarcyt Premium 400 mm Do silestone i kwarcu

Piła do spieków kwarcowych klasy premium, nadaje się do wielu spieków i gwarantuje szybkie i pewne cięcie przy długiej żywotności.
Dostępna w średnicy 400 mm

Przejdź do produktu
Piła 400mm do kwarcytów naturalnych Premium Do silestone i kwarcu

Piła do kwarcytów naturalnych 400mm Premium, dobra do cięcia wyjątwo twardych naturalnych kwarcytów takich jak np Tadż Mahal. Cechuje ją wysoka wydajność i precyzyjne cięcie.

Przejdź do produktu