Piły do kamienia | Krzemex

Piły do kamienia

Piły do kamienia - największy wybór w Polsce

Wytwarzanie diamentowych pił do granitu oraz ich dystrybucja to jedna z naszych głównych specjalizacji. Ten typ diamentowych narzędzi musi być zaprojektowany z najwyższą precyzją, aby zapewnić równe cięcie nawet najtwardszych materiałów. Ponadto, każda piła diamentowa powinna cechować się wyjątkową wytrzymałością, aby nawet w trakcie pracy z trudnym surowcem, nie utraciła swych właściwości. Sposób równomiernego rozłożenia diamentu w segmencie powoduje zwiększenie szybkości i wydajności cięcia. Narzędzia te charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości.

Rodzaje oferowanych przez nas pił

Jako wieloletni znawcy rynku pił diamentowych, jako Krzemex oferujemy nowoczesne narzędzia i staramy się nadążać za trendami ogólnoświatowymi, dlatego wszystkie nasze tarcze są na dysku cichym lub wyciszanym. Starając się w odpowiedni sposób dobierać dostawców, zwracamy uwagę nie tylko na jakość wykonania narzędzia i uczciwe deklaracje z nimi związane, jak również i stabilny poziom jakości, czego -jak wiadomo każdemu profesjonaliście- nie każdy producent może zagwarantować. W naszej ofercie znajdą Państwo piły dedykowane do różnego rodzaju materiałów kamiennych - specjalistyczne narzędzia do granitu, marmuru i lastrika, a także do innego typu tworzyw - gresu, betonu, kwarcytów, a także szczególnie wymagających kamieni sztucznych, takich jak DEKTON, LAPITEC, SILESTONE etc.

Piły diamentowe nowej generacji typu Arix oraz Zeus obecnie zajmują większość naszej oferty, i w ostatnich latach stanowią najczęstszy wybór kamieniarzy do pracy na piłę. Technologia ta dynamicznie się rozwija, oferując coraz to nowe ostrza, tworzone przez rożnych dostawców. Nasz wybór produktów z tego segmentu to sprawdzone marki, które zdobyły uznanie kamieniarzy w kraju i zagranicą.

Zapraszamy do zaznajomienia się z parametrami pracy naszych piłTabela 1: Prędkości obrotowe i posuwy dla pił


Artykuły:


Artykuł 1: Piły diamentowe - z segmentem czy bez?
Artykuł 2: Piły diamentowe - zapobieganie odpadającym segmentom

 • Piły o średnicy poniżej 300mm

  PiłyMałePiły na szlifierkę kątową lub narzędzia typu Flex o średnicy poniżej 300 mm. Szeroki wybór rożnego rodzaju dysków i ostrzy, do każdego rodzaju materiału, z którym może pracować kamieniarz.

  • Piły o średnicy powyżej 300mm

   PiłyRóżnePiły przeznaczone do cięcia różnego rodzaju materiałów głównie za pomocą maszyn. Znajdą tu Państwo piły do granitu, marmuru, betonu i kamieni sztucznych. Szeroki wybór średnic od 300 mm do 1200 mm

  • Piły typu ARIX

   ARIXyPiły do granitu o średnicy powyżej 300mm o nowatorskiej strukturze segmentu - segregowane ziarna diamentowe. W tym dziale znajdują się wszystkie tego typu narzędzia w naszej ofercie.

  • Segmenty i inne narzędzia do cięcia

   segmentyW tym dziale znajdą Państwo segmenty do pił, jak również linki diamentowe do traków orazinne rodzaje narzędzi do cięcia znajdujące się w naszej ofercie. .