O firmie | Krzemex

O firmie

Historia naszej firmy sięga końca lat sześćdziesiątych. Był to trudny okres do prowadzenia działalności gospodarczej.

W tych warunkach nasz ojciec, Jan opracował technologię produkcji tarcz ściernych na spoiwie bakelitowym i rozpoczął produkcję pił do cięcia kamienia. Zastępowały one piły z nakładkami magnetyzowymi i odznaczały się dużą wytrzymałością oraz dobrymi właściwościami ściernymi. W tym czasie diamentowe ściernice były mało znane. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było wprowadzenie na rynek ściernice do szlifierek ręcznych typu BOSCH czy CELMA. Ściernice te były wówczas produkowane na zamówienie rządowe i rozprowadzane w kraju przez centralę techniczną CENTROSZLIF.

Uniwersalność spoiwa bakelitowego (ściernice na nim mogą pracować na sucho lub na mokro), jak również niepowtarzalne parametry ścierne tych segmentów zdobyły uznanie nie tylko na rynku kamieniarskim, ale także w budownictwie. Do dziś cieszą się one j dużym powodzeniem, a swoją jakością i atrakcyjną ceną dystansują konkurentów zagranicznych i krajowych.
Łączenie ściernicy z uchwytem za pomocą spoiwa bakelitowego okazał się być niezawodny i z powodzeniem zastąpił łączenia klejone. Ta technika została także opatentowana. Z czasem zaczęliśmy produkcję ściernic na spoiwie magnezytowym i syntetycznym oraz "parapitów".

Dziś produkcja i oferowany asortyment to kompleksowe wyposażenie dla wszystkich typów maszyn używanych w zakładach kamieniarskich. Niezmiennie jednak naszym głównym produktem pozostają ściernice do do automatów szlifierskich z głowicami wahliwymi typu BRETON itp Obecnie oferowane i produkowane przez nas wyroby wytwarzane są w prawie 90% z surowców zagranicznych renomowanych producentów.

Jakość naszych wyrobów przewyższa w wielu wypadkach oferowane przez firmy z Włoch czy Niemiec, a nasze ceny są przystosowane do polskich warunków.

Jesteśmy także wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem ściernic na spoiwie mieszanym hiszpańskiej firmy ABRESSA.

Obecnie do obróbki granitu i marmuru niezbędne są także ściernice diamentowe. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom klientów , nasza firma w kooperacji z japońskimi i koreańskimi producentami oferuje profesjonalne narzędzia diamentowe (piły, frezy, wagoniki diamentowe (tzw. rzepki) i wiele innych). Nasza oferta to dziś pełna gama ściernic do obróbki kamienia na różnych spoiwach,różnym przeznaczeniu dla firm kamieniarskich i budowlanych.

Naszą dewizą jest jak najszybsze dostarczenie towaru o wysokiej jakości i w dobrej cenie.