Akcesoria kamieniarskie i pozłotnicze - Krzemex

Akcesoria kamieniarskie i pozłotnicze

Prezentowane poniżej akcesoria kamieniarskie to przede wszystkim wysokiej jakości złoto płatkowe o różnych próbach oraz dodatki pozwalające na jego użycie w procesie zdobienia kamienia naturalnego i sztucznego. W niniejszej kategorii znajdziecie Państwo również drobne akcesoria niezbędne w pracy każdego specjalisty, takie jak kredki, ołówki, urządzenia pomiarowe, taśmy, listwy, a także maszyny polerskie i wiertnice z dodatkami do niej. Są to artykuły niekiedy bagatelizowane nawet przez profesjonalistów w branży kamieniarskiej, ale jednocześnie bez których pełna realizacja projektu.

Farba do malowania liter w kamieniu

Jako firma dystrybuująca produkty branży kamieniarskiej przywiązujemy wagę do każdej sprzedawanej przez nas kategorii, łącznie z akcesoriami wykorzystywanymi do elementów ozdobnych kamieni. Tak jest również w przypadku farb do malowania liter w kamieniu i nie tylko. Mamy do zaproponowania między innymi farby akrylowe Jo Sonja's. Jest to wersja doceniana i poszukiwana przez profesjonalnych kamieniarzy, wyprodukowana w Australii. Wprost idealnie nadaje się malowania wszelkich przedmiotów z drewna i kamienia. Wykaz dostępności kolorów i pojemności jest widoczny przy każdym szczegółowym opisie produktów.

Farba do granitu

Farby z tej serii to najwyższej jakości produkty, od lat wykorzystywane przez kamieniarzy do wypełniania liter na nagrobkach i napisach w kamieniu. Produkowane wyłącznie z czystych i najwyższej jakości pigmentów, dają gwarancję wieloletniego i pięknego wyglądu napisów i dekoracji, wykonanych z zastosowaniem tych farb. Farby do granitu między innymi, nie wymagają żadnych rozpuszczalników i nie są szkodliwe dla zdrowia. Na świeżo piaskowanym kamieniu można nakładać farbę po odpyleniu powierzchni, przy starszych napisach konieczne jest odtłuszczenie powierzchni malowanej. Dostępna w kilku kolorach, między innymi: jasne złoto, ciemne złoto, srebrna, czarna, biała i czerwona. W przypadku wszelkich, dodatkowych pytań dotyczących naszych produktów serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Nazwa Zdjęcie produktu Rodzaj Opis Produktu
Miara Inne

Miara rozkładana 2m, niemiecka .

Przejdź do produktu
Kredki Staedtler permanent Inne

Idealne na powierzchnie takie jak szkło,kamień,metal,plastik.Intensywne kolory z pigmentowym barwnikiem odpornym na wodę .Zapewniają odpowiednie krycie na jasnych,ciemnych i przezroczystych powierzchniach, nie zasychaja i nie przebijają przez papier. Odporna na wodę.
Lumocolor permanent omnigraph, gr.fi 12 dł.113 mm

Przejdź do produktu
Ołówek Staedtler non-permanent Inne

Idealne na powierzchnie takie jak szkło,kamień,metal,plastik. Intensywne nie blaknące kolory z pigmentowym barwnikiem , pisze na mokrej powierzchni, zmywalny .Zapewniają odpowiednie krycie na jasnych,ciemnych i przeżroczystych powierzchniach, nie zasychają i nie przebijają przez papier. Lumocolor permanent glasochrom - kredka w drewnie.

Przejdź do produktu
Ołówek Staedtler permanent Inne

Idealne na powierzchnie takie jak szkło,kamień,metal,plastik. Intensywne nie blaknące kolory z pigmentowym barwnikiem , pisze na suchej powierzchni, niezmywalny. .Zapewniają odpowiednie krycie na jasnych,ciemnych i przeżroczystych powierzchniach, nie zasychają i nie przebijają przez papier. Lumocolor permanent glasochrom - kredka w drewnie

Przejdź do produktu
Listwa do wzmocnień 10mmx3mm Inne

Listwa z włókna szklanego o dużej do wzmocnienia blatów kuchennych. Rowki z obu stron gwarantują absolutnie sztywne połączenie kleju. Przekroju 10 x 3 mm .Pakowane w roli 100m

Przejdź do produktu
Listwa do wzmocnień 10mmx3mm z włóknem węglowym Inne

Listwa z włókna szklanego i włókna węglowego o dużej stabilności do wzmocnienia blatów kuchennych. Rowki z obu stron gwarantują absolutnie sztywne połączenie kleju. Przekroju 10 x 3 mm .Pakowane w roli 100 m

Przejdź do produktu
Taśma rzep - haczyk bez kleju Inne

Materiał rzep bez kleju haczyk. Szerokość 105mm, 163mm

Przejdź do produktu
Taśma rzep - haczyk z klejem Inne

Materiał rzep z klejem, samoprzylepna, haczyk. Szerokość 105mm, 163mm

Przejdź do produktu
Cynasz Inne

Proszki polerskie do polerowania granitu i marmuru, nadaja ostateczny połysk z użyciem filcu oraz powoduje zamaskowanie mikroskopijnych por w granicie i marmurze. Powoduje to optyczne polepszenie połysku na kamieniu. Dostepne kolory: biały, czarny (sadza angielska), czarny hiszpański, zielony, ołowiany.

Dostępny również włoski cynasz Brillux

Przejdź do produktu
Rękaw Ochronny Inne

Rękaw Ochronny

Przejdź do produktu
Fartuch kamieniarski Inne

Fartuch dla zakładów kamienirskich. Fartuch wodoodporny. 175 ~ 185cm. Kolor -- zmienny. Skaj.

Przejdź do produktu
Maska ochronna KN-95! Inne

OCHRONNA MASECZKA Z ZAWORKIEM / PÓŁFILTRUJĄCA :

-zacisk nosowy pozwala na idealne, szczelne dopasowanie maski do twarzy
-elastyczna gumka zapewnia wygodę noszenia i dobre dopasowanie
-posiada specjalny zawór wydechowy
-maseczki zwiększają ochronę antybakteryjną i antywirusową! (Zmniejsza ryzyko zarażenia innych osób wirusem)
-wykonana z materiału antyalergicznego
-posiada certyfikat EN14126:2003+AC:2400

ROZMIAR UNIWERSALNY, CENA 18 zł brutto/szt

Przejdź do produktu
Uniwersalna przystawka do wierteł Inne

Regulowana prowadnica do wierteł koronowych 6 - 83 mm z przyssawką. Pozwala wykonywać otwory na powierzchniach poziomych i pionowych dokładnie w wyznaczonym miejscu, bez ryzyka przesunięcia się wiertła. Gwarantuje dużą precyzję wiercenia.

Przejdź do produktu
Ściągaczka Inne

Ściągaczka dostępna jest w trzech długościach

Przejdź do produktu
Prowadnica do Wierteł Inne

Prowadnica do wierteł na przyssawce gumowej, pozwala dokładnie zacząć wiercenie. posiada otwory do wierteł z zakresu 4-12mm

Przejdź do produktu
Folia do piaskowania 0,35mm SAMBLAST Inne

Folia do piaskowania gr. 0,35mm szer. 635mm kolor szary. Rolka 20m.

Przejdź do produktu
Folia do piaskowania 0,45mm HARD Inne

Folia do piaskowania gr. 0,45mm szer. 635mm kolor grafitowy. Rolka 20m

Przejdź do produktu
Folia do piaskowania 0,45mm SAMBLAST Inne

Folia do piaskowania gr. 0,45mm szer. 635mm kolor szary. Rolka 20m

Przejdź do produktu
Folia do piaskowania 0,50mm SAMBLAST Inne

Folia do piaskowania gr. 0,50mm szer. 635mm kolor szary. Rolka 20m.

Przejdź do produktu
Folia do piaskowania 0,55mm HARD Inne

Folia do piaskowania gr. 0,55mm szer. 610mm, kolor czarny. Rolka 20 mb

Przejdź do produktu
Ostrzałka do pił Mechanik Abrasive Inne

Sztabka ostrząca Mechanic ABRASIVE doskonale nadaje się do ostrzenia tarcz diamentowych. Jest to prawidłowo dobrany rozmiar, wytrzymałość ziaren ściernych, specjalnie dobranych do ostrzenia narzędzia diamentowego. W tym celu musisz wykonać kilka cięć podłużnych tępą warstwą diamentową. Tarczą do szlifierki kątowej wykonujemy cięcia o głębokości do 5 mm, a tarczami do przecinarek do płytek – o 10 mm. Im bardziej zatępiona jest tarcza, tym więcej cięć należy wykonać. Średnio jest to 10-15 cięć, a twoja tarcza znów stanie się ostra.
Sztabka ostrząca ma rozmiary 250*50*25 mm. Podczas cięcia na szlifierce kątowej zaleca się zaciśnięcie sztabki za pomocą zacisku.

Przejdź do produktu
Złoto w Płatkach Złoto płatkowe

Złoto firmy NORIS przeznaczone do złocenia liter oraz innych detali architektonicznych. Książeczka zawiera 20 lisków o wymiarach 80x80mm. Opakowanie zbiorcze zawiera 12 książeczek złota. Występuje w formie luźnej tzw. wiatrowe, lub w wersji transfer - naklejone na bibułkę. Posiadamy w sprzedaży złoto 23 3/4 karat oraz 24 karat. Dostępna jest również werja złota 23 3/4 karat o podwójnej grubości.

Przejdź do produktu
Klej do złota MIXTION LEFRANC Złoto płatkowe

Klej do pozłotnictwa francuskiej firmy LeFranc - Mixtion, o pojemności 75l dostępnby w 2 wersjach - 12H oraz 3H - pozwala na przyklejanie płatków metalu w zależności od wersji po 12 lub 3 godzinach od jego nałożenia. Sam preparat należy nanosić cienką warstwą na starannie przygotowany grunt. Najlepiej do tego celu nadają się płaskie szczeciniaste pędzle. Właściwie podeschnięty mikstion nie klei się, a przy szybkim przeciągnięciu palcem po jego powierzchni wydaje świszczący dźwięk. Dostępny w opakowaniach 75ml, 250ml, 1000ml.

Przejdź do produktu
Farba Akrylowa JoSonja's 75ml Złoto płatkowe

Farba akrylowa Jo Sonja's ( wersja poszukiwana przez kamieniarzy, wyprodukowana w Australii) 75 ml. Idealna do malowania wszelkich przedmiotów z drewna i kamienia.
Farby z tej serii to najwyższej jakości produkty, od lat wykorzystywane przez kamieniarzy do wypełniania liter na nagrobkach i napisach w kamieniu.
Produkowane wyłącznie z czystych i najwyższej jakości pigmentów, daje to gwarancję wieloletniego pięknego wyglądu napisów i dekoracji wykonanych z zastosowaniem tych farb.
Farby akrylowe - nie wymagają żadnych rozpuszczalników i nie są szkodliwe dla zdrowia.Na świeżo piaskowanym kamieniu można nakładać farbę po odpyleniu powierzchni, przy starszych napisach konieczne jest odtłuszczenie powierzchni malowanej. Dostępna w kilku kolorach , między innymi: jasne złoto, ciemne złoto, srebrna, czarna , biała czerwona.

Przejdź do produktu
Farba Akrylowa JoSonja's 250ml Złoto płatkowe

Farba akrylowa Jo Sonja's ( wersja poszukiwana przez kamieniarzy, wyprodukowana w Australii) 250 ml. Idealna do malowania wszelkich przedmiotów z drewna i kamienia.
Farby z tej serii to najwyższej jakości produkty, od lat wykorzystywane przez kamieniarzy do wypełniania liter na nagrobkach i napisach w kamieniu.
Produkowane wyłącznie z czystych i najwyższej jakości pigmentów, daje to gwarancję wieloletniego pięknego wyglądu napisów i dekoracji wykonanych z zastosowaniem tych farb.
Farby akrylowe - nie wymagają żadnych rozpuszczalników i nie są szkodliwe dla zdrowia.Na świeżo piaskowanym kamieniu można nakładać farbę po odpyleniu powierzchni, przy starszych napisach konieczne jest odtłuszczenie powierzchni malowanej. Dostępna w kilku kolorach , między innymi: jasne złoto, ciemne złoto, srebrna.

Przejdź do produktu
Farba akrylowa KOMPOZIT Złoto płatkowe

Farba akrylowa firmy Kompozit. Idealna do malowania wszelkich przedmiotów z drewna i kamienia. Występuje w opakowaniach 105ml i 500ml.
Farby z tej serii to najwyższej jakości produkty i od niedawna stosowana jest z powodzeniem przez kamieniarzy do wypełniania liter na nagrobkach i napisach w kamieniu.
Produkowane wyłącznie z czystych i najwyższej jakości pigmentów, daje to gwarancję wieloletniego pięknego wyglądu napisów i dekoracji wykonanych z zastosowaniem tych farb.
Farby akrylowe - nie wymagają żadnych rozpuszczalników i nie są szkodliwe dla zdrowia.Na świeżo piaskowanym kamieniu można nakładać farbę po odpyleniu powierzchni, przy starszych napisach konieczne jest odtłuszczenie powierzchni malowanej. Dostępna w kilku kolorach , między innymi: jasne złoto.

Przejdź do produktu