Chemia i akcesoria | Krzemex

Chemia i akcesoria

Chemia kamieniarska oraz akcesoria służą co prawda jako dodatki do niezbędnika każdego kamieniarza, lecz bez wątpienia są to dodatki niezbędne, zapewniające trwałość i nieustające piękno użytego materiału. W poniższej kategorii znajdziecie państwo wszystko, czego potrzeba do zabezpieczenia powierzchni kamienia i upiększenia go z pomocą odpowiednich narzędzi.

Impregnaty do kamienia

Impregnaty do kamienia, akcesoria oraz chemia kamieniarska ogólnie służą co prawda jako dodatki do niezbędnika każdego kamieniarza, lecz bez wątpienia są to dodatki niezbędne, zapewniające trwałość i nieustające piękno użytego materiału. W poniższej kategorii znajdziecie państwo wszystko, czego potrzeba do zabezpieczenia powierzchni kamienia i upiększenia go z pomocą odpowiednich narzędzi.

Impregnaty do kamieni naturalnych

Przeznaczone są do zabezpieczenia elewacji, schodów, posadzek i parapetów z kamieni naturalnych i sztucznych przed wnikaniem wody, olejów, tłuszczy i ogólnych zanieczyszczeń. Zapobiegają także powstawaniu plam i przebarwień. Mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz. Kamień po impregnacji zachowuje zdolność oddychania i nie zmienia barwy. Impregnaty do kamieni naturalnych mogą być stosowane do kamienia polerowanego i łupanego. Niektóre z nich mają właściwości pogłębiające kolorystykę oraz uwydatniające strukturę kamienia na polerowanych kamieniach naturalnych i sztucznych. Jeszcze inne służą do usuwania rdzy i silnych zabrudzeń. Specyfikacja i skład każdego z poszczególnych impregnatów może się różnić, ze względu na rodzaj materiału i sposobu zastosowania. Dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami poszczególnych produktów oraz w przypadku wszelkich wątpliwości czy dodatkowych pytań względem nich do kontaktu telefonicznego.

Impregnat do kamienia — na mokry kamień

Impregnat do niepolerowanego kamienia daje efekt mokrego kamienia i impregnuje. Stanowi idealne zastosowanie na powierzchnie antyczne, piaskowane, szlifowane, groszkowane i palone. Podkreśla naturalne piękno kamienia oraz nadaje antyczny efekt. Kamienie, na które kładzie się tego typu impregnat, zyskują wysoką zdolność odpychającą, będącą przeszkodą dla substancji korozyjnych, tłuszczów zwierzęcych i roślinnych, olejów, detergentów, soli i kwasów. Polecany do używania szczególnie w przypadku materiałów, podatnych na plamy i odbarwienia. Powierzchnie nabierają wówczas właściwości antystatycznych, ograniczając osadzania się kurzu i smogu, pozostają na długo czyste, są łatwe w codziennym utrzymaniu i myciu. Idealny produkt do prac wykończeniowych na zewnątrz.

  • Chemia do kamienia

    Chemia do kamieniaObróbka to tylko jeden z etapów pracy każdego kamieniarza. O naturalny surowiec należy jeszcze odpowiednio zadbać. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo również różnorodne środki chemiczne do konserwacji kamienia, przedłużające żywotność materiału i zapewniające doskonały wygląd przez lata.

  • Akcesoria kamieniarskie i pozłotnicze

    Akcesoria kamieniarskie i pozłotniczePoza najważniejszym, podstawowym wyposażeniem kamieniarskim, nasza firma oferuje również szeroki asortyment akcesoriów niezbędnych do pracy nie tylko w branży kamieniarskiej, ale także w złotnictwie.

  • Galanteria Nagrobkowa

    Galanteria nagrobkowaJako fachowcy we wszelkich dziedzinach związanych z kamieniem, jesteśmy też w stanie dostarczyć państwu najpiękniejszą galanterię nagrobkową na rynku.